Schrack Technik spol. s r.o.
  • Z historie firmy

    V roce 2020 tomu bude již 100 let, kdy Dr.Eduard Schrack založil ve Vídni firmu Schrack AG. Od té doby se firma stále rozrůstá a její činnost a značka je vidět po celém světě. V ČR byla dceřinná společnost Schrack Technik spol. s r.o. založena v roce 1991 jako největší z celého koncernu firmy.

Firma Schrack vznikla na začátku devadesátých let z firmy Schrack AG, která v minulém století psala historii průmyslu.  

Již v roce 1914 na sebe upozornil Dr. Eduard Schrack svým vynálezem systému pro zeměměřické účely. V roce 1918 vyvinul první rakouskou průmyslově vyráběnou elektronku.

Před 50 lety vznikl pravděpodobně první jistič v modulové zástavbě na světě. O něco později pak první proudový chránič v Evropě. Nepřetržitý vývoj našich přistrojů přináší špičkové výrobky, bez kterých by byla moderní instalace nebo rozvod elektrické energie nemyslitelná.

Firma Schrack AG byla založena v roce 1920 a byla aktivní v oblasti vývoje, výroby a odbytu telefonních systémů, rádio zařízení, bezpečnostních spínačů a hlásičů požárů. Ve své dlouholeté historii se společnosti vyvinula v technologickou firmu, která díky svým systémovým řešením vytvořila silnou značku.

Na začátku devadesátých let se začalo s masivním rozšířením sortimentu a byly započaty první kroky k expanzi do východní Evropy. Koncem roku 2002 byla firmou Schrack převzata a kompletně integrována skupina „Highspeed Cabling“.

Společnost Schrack Technik v ČR vznikla již v roce 1991 a je nejstarší dceřinou společností celého koncernu. Svým zákazníkům nabízí širokou škálu vysoce kvalitních produktů z oblasti elektroinstalace, ke kterým nabízí kvalifikované poradenství. S produkty naší značky Schrack se můžete setkat jak v budovách samotných, tak u jednotlivých zařízení, průmyslu či energetice.

Zajímavá je i naše nabídka datových produktů, kabelů a svítidel. V České republice má společnost téměř 100 zaměstnanců, kteří se Vám denně věnují na jednotlivých pobočkách, ale i v online prostředí.

Více o dceřiné společnosti Schrack Technik v ČR se dozvíte ZDE.

 

Historické reklamní plakáty Schrack Technik