Schrack Technik spol. s r.o.

Vedení společnosti

Wilhelm Großeibl

Předseda představenstva 

Narozen v roce 1961 ve Vídni. Od října 1996 ředitel firmy Schrack Technik GmbH.

Je absolventem Vyšší odborné školy technické (obor elektrotechnika) a Hospodářské univerzity ve Vídni, kde se zaměřil na studium podnikové ekonomie. Před svým jmenováním do funkce vrcholového ředitele firmy byl Ing. Mgr. Großeibl od roku 1995 obchodní ředitel  u firmy Schrack. Je zodpovědný za obor export, finance a produktmanagement.

Předtím byl od roku  1987 do roku  1989 investičním makléřem  a kontrolorem u  Die Erste & Constantia podílové fondy AG. Od roku 1989 do roku 1991 byl managerem u  Corporate Finance u Rakouské investiční a kreditní AG, od roku  1991 do roku 1995 koncernovým kontrolorem Wienerberger Baustoffindustrie AG. Ing. Mag. Großeibl je také již od roku 1992 referentem Rakouského kontrolního institutu.  

Za jeho vedení byly vybudovány dceřiné společnosti firmy Schrack v centrální a východní Evropě. V roce 2004  a 2005 vedl podnik  k samostatnosti a  za společné pomoci svých kolegů z  vedení firmy Viktora Eßbüchla a Norberta Kaspera prosazoval Buy out management.

Andreas Fichtenbauer

Jednatel firmy

dne 1. dubna 2021se Andreas Fichtenbauer, MA, připojil k Wilhelmu Grosseiblovi a Franzovi Gletthoferovi jako člen výkonné rady společnosti Schrack Technik GmbH.

Narodil se v roce 1982 ve Waidhofen an der Thaya a je nejmladším členem správní rady Schrack Technik. Je odpovědný za obchod a marketing a v této funkci vždy aktivně pracuje s našimi zákazníky. Svou profesionální kariéru zahájil v roce 1998 jako učeň elektromechanického inženýra a průmyslového elektrikáře, poté pokračoval ve svém profesním rozvoji mimoškolními elektrotechnickými kurzy na Vyšší odborné škole, kterou krátce poté absolvoval.

V listopadu 2007 zahájil svou kariéru v produktovém a projektovém managementu ve společnosti Schrack Technik GmbH. V následujících letech, souběžně s jeho zaměstnáním ve společnosti Schrack, vystudoval vídeňskou univerzitu aplikovaných věd s bakalářským titulem v oboru financí, účetnictví a daní s magisterským titulem v oboru výkonného managementu. Po úspěšném ukončení studia ho profesionální kariéra vedla k založení obchodního oddělení ve Schracku a poté k řízení prodeje ve Vídni, Dolním Rakousku a Burgenlandu. Když Viktor Essbüchl odešel po 38 letech práce ve společnosti Schrack do důchodu, následoval jej jako člena správní rady.

Ve svém volném čase se věnuje sportovním aktivitám, jako je jízda na horském kole, motocyklové závody a aktivně podporuje dětské charity se svým závodním klubem Racer4Kids.

Andreas Fichtenbauer o společnosti Schrack Technik:

„Silnou stránkou společnosti Schrack Technik jsou bezpochyby její zaměstnanci, rodinná firemní kultura a silné zaměření na naše zákazníky. Každý z našich kolegů je zaměřen na spokojenost zákazníka a společně chceme našim zákazníkům a partnerům poskytovat co nejlepší služby. Je pro mě velkým potěšením dlouhodobě pracovat pro tuto společnost a pokračovat v cestě úspěchu společně s naším týmem a zákazníky. “

Franz Gletthofer

Jednatel firmy

Franz Gletthofer, narozen v roce 1969, je ve správní radě společnosti Schrack Technik odpovědný za logistiku a IT. V této funkci je jednou z hnacích sil vývoje optimalizovaných obchodních procesů ve prospěch zákazníků. Svou kariéru zahájil ve finančním oddělení ABB Austria v roce 1989. Od roku 1997 pracoval více než 18 let ve velkoobchodu Rexel na různých národních a mezinárodních manažerských pozicích.

Po mnohaleté úspěšné práci ve funkci generálního ředitele společnosti Rexel Austria hledal v roce 2013 novou výzvu v Německu, kde působil jako generální ředitel společnosti Hagemeyer, německé národní organizace společnosti Rexel.

Jeho mnohaleté zkušenosti a odborné znalosti v oboru jsou základním kamenem dalšího rozvoje skupiny Schrack.

Franz Gletthofer o společnosti Schrack Technik:

„Z vnějšku jsem vždy vnímal Schrack Technik jako profesionální a jasně situovanou firmu na trhu, s extrémně přesvědčivými obchodními strategiemi. Vedoucí osobnosti a společnost jako taková představují mnoho kvalit, které potřebuji pro svůj budoucí pracovní život. To znamená aktivní podnikatelské zapojení a příležitost pro udržitelný obchodní přístup. Mám pocit, že jsem se stal součástí skutečné „komunity“ - takové, která se vyznačuje pověstnou kulturou Schracku. “