Schrack Technik spol. s r.o.

Nová verze: Schrack Design 2

Softwarová podpora pro Vaší každodenní práci

Připravili jsme pro Vás ucelený softwarový nástroj s názvem Schrack Design. Ten slouží jako projekční nástroj pro návrh rozváděčů včetně kontroly oteplení, čelního pohledu, jedno- a třípólového schématu, soupisky použitých komponent, které si můžete ihned objednat v našem eshopu.

Schrack Design je softwarový nástroj, který Vám pomůže snadno a spolehlivě navrhnout elektrické rozváděče nízkého napětí podle aktuálních norem ČSN EN 61439-1, -2, -3 a ČSN IEC 890+A1. Součástí programu je kompletní produktová databáze komponentů Schrack Technik (jističe, chrániče, skříně pro rozváděče,…..), která je pravidelně aktualizovaná.

Nově je možné přidávat i ventilační jednotky, kdy výpočet zohledňuje jejich vliv na vnitřní oteplení rozváděče.

Hlavní výhody a přednosti:

 1. Návrh podle normy IEC 890+A1: Výpočtem tepelných ztrát v souladu s výše uvedenou normou se zajistí bezpečná funkce rozváděče.
 2. Dokumentace: Všechny požadované informace o výrobcích včetně všech ověřovacích certifikátů lze vytisknout společně s kompletní dokumentací oteplení rozváděče.
 3. Provázanost s eshopem: Schrack Design umožňuje získat kompletní technické parametry a informace o výrobcích Schrack Technik včetně objednání jednotlivých komponent.

Schrack Design si můžete zdarma stáhnout z našich webových stránek. Jedinou podmínkou je aktivní registrace v eshopu Schrack Technik. Po úspěšné instalaci dojde k automatické aktualizaci produktové databáze včetně jednotlivých parametrů. Poté je program připraven k vytvoření nového projektu rozváděče.

Nemáte-li ještě Váš osobní účet, můžete tak učinit nyní - Zaregistrovat se!

NOVĚ: Schrack Design 2 pro Vaši komfortní správu rozváděčů!

Připravili jsme pro Vás aktualizovanou verzi softwaru Schrack Design. Jaké novinky v aktuální verzi najdete?

 • Ventilační jednotky: Pokud odvod tepla skříně nestačí, aby byla teplota v rozváděči pod maximálně povolenou, může pomoci ventilační systém. Schrack Design Vám automaticky doporučí vhodné ventilační jednotky a přidá je do výpočtu.
 • Průběžný výpočet oteplení: Pomocí výpočtu oteplení vidíte okamžitě, zda je rozváděč v souladu s normou ČSN EN 61439, nebo zda je eventuálně nutný ventilační systém.
 • Úprava přípojnic: Můžete přidávat přípojnice nebo upravovat již vybrané, čímž se změní hodnota ztrátového výkonu.
 • Úprava schématických značek pomocí úpravy bloků.
 • Jednodušší náhrada produktu jiným produktem.
 • Zvýraznění produktu: Vybraný produkt je (při čelním pohledu/ve schématu) ve výběru produktů zvýrazněn.

NOVĚ: Verze 1.0.5

Schrack Design jsme doplnili o nové funkce pro Vaši pohodlnější a efektivnější práci. Verze 1.0.5 se při následujícím spuštění bude - po Vaší volbě AKTUALIZOVAT – automaticky instalovat.

Co je nového?

 • Měnitelná barva čar;
 • Vytvoření vlastní skupiny Favoritní: uživatel si může definovat a používat favoritní skupiny;
 • Přečíslování/přejmenování prvků: popis přístrojů a jejich číslování pro skupinu přístrojů lze pohodlně měnit;
 • Drag&Drop výběr přístrojů přesunutím ze sloupce produkty (vlevo) do sloupce projekt (uprostřed);
 • Copy/Paste implementované automatické umísťování symbolů ve schematu přidání dvojklikem;
 • Přidání více produktů jedním krokem;
 • Změna práce se SET-Artikly. Jednotlivé díly setu jsou inaktivní  (šedivé) a není možné je přesunovat do pracovní plochy. Pokud dojde ke změně setu (např. odebrání zadní stěny), díly se aktivují;
 • Dvě/více skříní kombinovatelných do jednoho rozváděče;
 • Klikem pravého tlačítka je možné provést kombinaci (stejná výška a hloubka skříně). Ve výpočtu oteplení bude počítána kombinace jako jeden rozváděč > 1 štítek.
 • Možnost importu ze souboru CSV.

Podrobnější informace k novým funkcím naleznete ZDE: STÁHNOUT PDF

Databáze výrobků obsahuje více než 10.000 výrobků použitelných k návrhu a stavbě elektrických rozváděčů. Nejdříve začněte s návrhem skříně pro rozváděč a následně pokračujte výběrem komponentů z databáze programu, které chcete v rozváděči použít. Je možné použít i komponenty z oddílu Oblíbené nebo si vytvořit výrobky vlastní. V kusovníku uprostřed obrazovky pak vidíte Vámi vybrané komponenty, které lze dále upravovat.

S pomocí kusovníku můžete navrhovat jeden nebo i více rozváděčů a pomocí pár kliknutí lze výrobky jak přidávat, ubírat tak i měnit za jiné.

Jednoduchým přetažením náhledu vybraného výrobku z kusovníku do plochy karty Čelní pohled a jeho umístěním do požadovaného místa vytvoříte snadno a rychle pohled na Váš rozváděč a jeho dispoziční řešení.

S programem se dá dále navrhovat jedno pólové, resp. trojpólové schéma zapojení. Rovněž zde se jednoduchým přetažením výrobků do plochy a následně pomocí kreslících nástrojů v liště nad kreslící plochou navrhnou jejich zapojení do elektrických obvodů.

Kliknutím na ikonu Výpočet oteplení v okně kusovníku zkontrolujete, zda je navržená konfigurace rozváděče v souladu s normou ČSN IEC 890+A1. Kromě toho zde můžete blíže specifikovat okolní teplotu, dispoziční umístění rozváděče a další doplňující informace.

Kliknutím na ikonu Tisk se vytiskne dokumentace požadovaná normami ČSN IEC 890+A1 a ČSN 61439-1,2,3 a to:

 • titulní list
 • kusovník
 • čelní pohled, troj- a jednopólové schéma zapojení
 • protokol výpočtu oteplení
 • typový štítek (má pouze informační charakter)

Dokumentace rozváděče musí být, podle platných právních předpisů, archivována po dobu 10-ti let. Dokumentaci je možné exportovat do souborů *.txt, *.xls a výkresovou část do souborů *.dxf.

Po vytvoření dokumentace a vyhovujícím výpočtu oteplení je možné objednat použitý materiál v našem internetovém obchodě a to pouhým kliknutím na košík, kdy se Vám následně otevře Váš uživatelský účet na našem eshopu.

Minimální technické požadavky:

CPU: 1GHz nebo rychlejší x86 nebo x64 procesor

RAM: 1 GB paměti pro x86 nebo 2 GB paměti pro x64

HDD: 40 Mb místa

Operační systém: Windows 7, Windows 8

Prohlížeč: Microsoft Internet Explorer 8, 9, nebo 10; Mozilla Firefox 10.x nebo vyšší verze; Apple Safari 5 nebo Google Chrome 17.x..

NET Framework: verze 3.5 nebo vyšší

Video o Schrack Designu v kostce!

 • Prolistujte si brožuru o Schrack Designu online ZDE!
 • Stáhněte si brožuru do formátu PDF ZDE!
 • Objednejte si brožuru v eshopu zdarma ZDE!Prohlédněte si všechny katalogy z naší nabídky online!

Náš projektový specialista je připraven zodpovědět Vaše dotazy!

V případě detailních otázek o softwaru Schrack Design neváhejte kontaktovat našeho kolegu
 Pavla Kouřila. Rád Vám pomůžeme a Vaše dotazy zodpoví. 

Pavel Kouřil
Product Manager
Tel.č.: +420 281 008 272
E-mail: p.kouril(at)schrack.cz

Vaše otázky a připomínky nám posílejte také na e-mailovou adresu schrackdesign(at)schrack.cz