Nástroje pro podporu projektantů

Široká škála produktů Schrack Technik najde uplatnění ve všech oblastech lidské činnosti. Optimálnímu nasazení a využití všech funkcí našich produktů předchází kompletní projektová příprava a správný návrh řešení.

Připravili jsme pro Vás několik nástrojů, které Vám jako projektantům usnadní každodenní práci ve Vašem oboru.

Programy a softwary

DATABÁZE EPLAN – PRODUKTY SCHRACK TECHNIK

Kompletní databáze více než 7.000 produktů a přístrojů Schrack Technik pro EPLAN P4, P5 a P8 je pro Vás připravena jako ucelený balík ke stažení.

Stáhnout:

DATABÁZE EPLAN

NOVĚ: SCHRACK DESIGN 2

Schrack Design představuje softwarový nástroj pro každodenní práci projektanta, jehož hlavní náplní je návrh a dimenzování rozvaděčů. Je plně v souladu s požadavky na rozvaděčovou techniku podle nových norem. Tento software Vám pomůže snadno a spolehlivě navrhnout elektrické rozváděče nn podle norem ČSN IEC 890+A1 a ČSN 61439-1,2,3. V databázi programu lze nalézt více než 10.000 výrobků. S programem se dá navrhovat jedno- resp. trojpólové schéma zapojení. Dokumentaci je možné exportovat do souborů *.txt, *.xls a výkresovou část do souborů *.dxf.

Stáhnout:

Schrack Design

SchrackNorm

Pro registrované uživatele nově SchrackNorm volně ke stažení zde na této stránce. Pro více informací kontaktujte naše technické oddělení.

Schrack Pavouk

Programový systém Schrack Pavouk je graficky orientovaný návrhový systém pro dimenzování NN sítí osazených jisticími přístroji Schrack. Pro paprskové i zauzlené sítě provádí výpočet úbytků napětí, rozložení zátěže a zkratových proudů v jednotlivých uzlech a následně kontrolu vhodnosti použitých kabelů a jisticích přístrojů. Výpočtové postupy vycházejí z ČSN. Jedná se o samostatný program vyžadující pouze operační systém Windows. Program je určen především pro projektanty a výpočtáře.

Pod tímto odkazem si můžete stáhnout a nainstalovat nástroj Schrack Pavouk: verze 2.13.1.:

Stáhnout Schrack Pavouk 

Expirační období licence: 30.07.2017

Licenční číslo: 15048311602610691

Nová instalace Schrack Pavouka

 1. Nainstalujte program Schrack Pavouk verze 2.13.1. Nespouštějte ho!
 2. Stáhněte si patch Spider-2.13.01.3_LifetimeExtension.exe ZDE.
 3. Uložte tento patch soubor do adresáře, kde máte Schrack Pavouka 2.13.1. nainstalován.
 4. Spusťte patch soubor – dojde k prodloužení životnosti programu.
 5. Spusťte Schrack Pavouka
 6. Překontrolujte/upravte údaje jako je firma, zodpovědná osoba apod. (Nástroje / Nastavení programu / Záložka licence / Tlačítko Zadat nové licenční údaje....)
 7. Spusťte Schrack Pavouka

Existující instalace Schrack Pavouka

 1. Prověřte instalaci na Vašem počítači – patch lze aplikovat pouze na verzi 2.13.1.
 2. Stáhněte si patch Spider 2.13.01.3_LifetimeExtension.exe ZDE.
 3. Uložte patch soubor do adresáře kde máte Schrack Pavouka 2.13.1. nainstalován.
  3.1. Musí být právo zápisu do adresáře, kde je program nainstalován.
  3.2. Pozor na Windows 7, 8 a vyšší - pokud je xSpider nainstalován v Program Files, vymažte všechny Schrack Pavouk soubory z adresáře: c:\Users\...user_name...\AppData\Local\VirtualStore\
 4. Spusťte Spider-2.13.01.3_LifetimeExtension.exe – dojde k prodloužení životnosti.
 5. Spusťte Schrack Pavouka

SCHRACK(at)CALCULATOR

Momentálně jsou ceny uvedené ve Schrack Calculatoru pouze orientační. Aktuální ceník naleznete po přihlášení se na náš eshop. Pro své přihlašovací údaje kontaktujte svého obchodního technika Schrack Technik.

Schrack@Calculator představuje ceníkový software s mnoha funkcemi. Umožňuje vyhledání podle nejrůznějších kritérií (objednací číslo, textový řetězec,…). Databáze produktů je pravidelně aktualizována a obsahuje též návaznost na zrušené produkty, které jsou nahrazeny novějšími.
Obsahuje také možnost vytváření vlastních nabídek.

Stáhnout:

Schrack Calc V2510 Setup CZ.zip

SCHRACK PSSWin

Software pro výpočet optimálního chlazení rozváděčů. Výpočet oteplení v rozváděči se provádí jen v málo případech. Jeto velice složitý proces a mnoho projektantů ho nahrazuje odhadem tepelných ztrát a přibližným určením možné ventilace, aktivního chlazení nebo případného topení. Odhadem však nelze spolehlivě optimální parametry určit. Pak dochází k nespolehlivému provozu přístrojů a zařízení instalovaných v rozváděči, a také k jejich zničení vlivem vysokých, nebo nízkých teplot, případně kondenzující vodou v rozváděči.

Nabízený program má za úkol tuto náročnou práci maximálně zjednodušit a eliminovat možná rizika vyplývající z nesprávně určených a posouzených teplotních poměrů v rozváděčích.

- nefunkční pod Win.7 (JE MOŽNÉ HO SPUSTIT VE WINDOWS XP MODE)

Stáhnout 

SCHRACK METER

Schrack Meter a Schrack Meter Multidevice představují vizualizační software pro analyzátory elektrických sítí typu NA 96. Umožňují přesné grafické zobrazení a monitorování měřených veličin na počítači, včetně nastavování parametrů daných zařízení. Veškeré průběhy je možné exportovat do tabulek.

Mezi základní měřené veličiny patří fázová a sdružená napětí, proud v nulovém vodiči, frekvence, účiník, výkon (činný, jalový, zdánlivý), THD napětí a proudu v každé fázi, energie činná, jalová (spotřeba, dodávka) a jiné...

Stáhnout

SCHRACK CAD

Jedná se o pomocný prostředek určený našim zákazníkům a projektantům, to znamená, že pouhé jeho užívání pro projektování a výpočty není zpoplatněno. Budeme jenom rádi najdou-li si tyto programy co nejvíce uživatelů, kteří nám dají zpátky kvalitní zpětnou vazbu ve svých požadavcích a názorech. Veškeré Vaše připomínky můžete zaslat na schrackcad(at)schrack.cz

Naším hlavním záměrem při vývoji programu bylo co nejvíce zjednodušit práci všem osobám zúčastněným v procesu investor-projektant-výrobce. Všem by se měly dostat do rukou dokumenty na profesionální úrovni, které minimalizují možnosti chyb, které se snadno upravují, které poukazují na vysokou úroveň zpracovatele, a které používají velmi kvalitní komponenty. 

Stáhnout (pro veřejnost)

Stáhnout (pro zaměstnance Schrack Technik)

Stáhněte si přímo do programu SCHRACK CAD výkresy našich produktů. Zde naleznete link ke stažení celého souboru v zip. formě: STÁHNOUT VÝKRESY!

SCHRACK WILS

Software pro správné výpočty umělého osvětlení

 • Spolupracuje s programem AutoCAD
 • Poskytuje jednoduchou vizualizaci pro prezentaci
 • Zpracovává světelně technickou dokumentaci pro projekční účely

Stáhnout

Máte-li konkrétní dotazy, rádi Vám je zodpoví naši specialisté, kteří se zaměřují na  podporou projektantů:

pro oblast Čech:    Ing. Petr Šauer 

pro oblast Moravy: Ing. Pavel Barvíř

Mohlo by Vás zajímat...