Schrack Technik spol. s r.o.
  • Osvětlení fasád a domů

    Vytvořte si na fasádě světelné akcenty a vizuálně ji zvýrazněte - ať už v soukromém nebo komerčním prostředí. Vybírejte ze široké škály produktů Schrack Technik!

Příbuzná témata osvětlení fasád a domů

Osvětlení chodníků
Osvětlení chodníků

S osvětlením chodníků od Schrack Technik, které Vás dovede až do domu, se budete cítit vždy bezbečně!

Katalog venkovního osvětlení
Katalog venkovního osvětlení

Nechte se inspirovat naším designovým katalogem OUTDOOR SOLUTIONS 2014.

Fotogalerie

Osvětlení fasád a domů, osvětlení parkovišť

Průčelí domů a fasádní osvětlení - vždy upoutá pozornost

Osvětlení rodinných domů a soukromých objektů představuje možnost jak odlišit vaše obydlí od okolí. V případě obchodních a kancelářských budov, dotváří obraz obchodní značky a v neposlední řadě je také vzkazem pro konkurenci. V každém případě je venkovní osvětlení prostředkem komunikace, jeho účelem je upoutání pozornosti a vnesení nového rozměru stavby.

Fasádní osvětlení veřejných objektů

V posledních několika letech se staly osvětlené fasády významným prvkem veřejného městského osvětlení. Mezi možnosti jak docílit požadovaného efektu, je použití vestavných zemních svítidel a světlometů. Světelné svazky těchto světel zdůrazňují architektonické prvky a dávají stavbě nový rozměr. V každém případě je při návrhu důležité vážit správnou barvu použitého světla, protože barevný odstín do značné míry ovlivňuje výsledný efekt. Pokud osvětlení nekoresponduje s charakterem stavby a je v rozporu s architektonickým záměrem, mohou být veškeré snahy kontraproduktivní.

Zemní svítidla od Schrack Technik!

Doporučení pro osvětlení fasád veřejných objektů

Pro moderní architekturu doporučujeme použít bílé světlo, kterým se zdůrazní rovné prvky budovy. Při osvětlení budov s historickými štukovými fasádami jeví se vhodnější použití teplých odstínů světla, které zdůrazní štukatérské prvky a přispívá k vytvoření měkkých přechodů mezi různými oblastmi.


V každém případě je nutné použít svítidla odolná vůči působení vody a dalším vlivům venkovního prostředí. Vlhkost nebo déšť, nesmí zásadně omezovat jejich světelné vlastnosti a musí být v souladu s platnými bezpečnostními normami.

Venkovní osvětlení v privátní sféře

Osvětlení je důležitým tématem, a to nejen uvnitř domu, ale i mimo něj. Např. se může jednat o osvětlení stěn, fasády nebo parkovacího místa. Světlo by měl být dostatek, minimálně tak aby byl umožněn bezpečný průchod a možnost využít venkovní prostor. Na druhé straně osvětlení by nemělo být agresivní a omezovat bezprostřední okolí, zejména sousedy. S využitím venkovního osvětlení můžete vytvořit vzrušující světelné efekty a dát vašemu domu zcela nový rozměr.

Doporučení k osvětlení fasád v primární sféře

K dispozici je mnoho typů svítidel pro venkovní osvětlení. Například, hlavní vchod můžete osvětlit za pomoci nástěnných svítidel po obou stranách dveří. Nezapomeňte nainstalovat např. osvětlení čísla domu, aby vaši hosté, pošťák nebo kurýrní služba věděli, že jsou na správné adrese. Vestavná zemní svítidla či reflektory, světlomety lze použít pro nasvícení fasády nebo zdůraznění dalších zajímavých objektů.

Osvětlení Vaší garáže nebo přístřešku pro auto - Na co nezapomenout!

Osvětlení fasád od Schrack Technik!

Často se stává, že tyto části domu nebo bytového domu bývají opomenuty. Ať už v části garáže plánujeme zřídit malou domácí dílnu nebo máme zcela jiný záměr, určitě se vyskytne mnoho situací, kdy potřebujeme dobře vidět – minimálně při parkování našeho plechového společníka, abychom mu nepřidělali zbytečné šrámy na jeho vzhledu.

K dispozici je široký výběr nástěnných a stropních svítidel, která mohou být navíc zapojena přes čidlo pohybu, což dále napomůže ke zvýšení užitného komfortu.

Příbuzná témata osvětlení fasád a domů

Dekorativní osvětlení
Dekorativní osvětlení

Pro zvýraznění designu Vaší zahrady využijte moderní dekorativní osvětlení Schrack Technik.

Osvětlení objektů
Osvětlení objektů

Pomocí vhodného osvětlení objektů přetvoříte Vaší zahradu v harmonický celek s mnoha zajímavými akcenty.

Zahradní osvětlení
Zahradní osvětlení

Cítit se dobře a odpočinout si ve své vlastní zahradě. Díky zahradnímu osvětlení od Schrack Technik to není žádný problém.