Schrack Technik spol. s r.o.
 • LED osvětlení

  Schrack Technik nabízí LED osvětlení v mnoha různých formátech pro vytvoření kreativních a moderních konceptů osvětlení. Realizujte své nápady pomocí LED světelné techniky Schrack Technik a vytvořte tak moderní světelný design.

Světelné diody nebo též LED (světlo emitující diody) jsou elektrické součástky na bázi polovodičů, které přeměňují elektrickou energii na světlo s podstatně vyšší efektivitou než tradiční zdroje světla.
První LED diody byly k dispozici jen v barvách červené, žluté a oranžové. Současné LED diody určené pro generování bílého světla vyuřívají jednoho ze dvou principů.
Jedna z možností vychází z adaptivního míchání barev, tj. ze tří základních barev: červené, zelené, modré je možné složit bílou barvu světla.
Druhá možnost je, že se využije transformačního prostředku na bázi fosforu, který převede světlo modré LED do bílé. V závislosti na složení vrstvy luminoforu lze získat různé odstíny bílé, od chladné bílé resp. denní bílé až po světlo teple bílé.
Rychlý vývoj v oblasti světelných diod v posledních letech přinesl podstatné zvýšení jejich výkonu a zlepšila se také kvalita emitovaného světla.

S nárůstem výkonu úzce souvisí otázka životnosti těchto světelných zdrojů (typicky 25.000 až 50000 hodin). Pro dosažení deklarovaných hodnot je nutné zajistit odpovídající chlazení, protože tyto údaje jsou vyšší teplotou značně ovlivněny směrem k nižším životnostem.
Doba života u LED je dána dobou, po které světelný výkon reprezentativního vzorku poklesne na 70% původní jmenovité hodnoty. LED diody postupně ztrácí výkon, ale většinou nedojde k tomu, že by náhle přestaly svítit. K dispozici jsou LED v různých provedeních jako je SMD, COB (Chip On Board), High-Power, atd., přesto jsou nejdůležitější vždy dva faktory, tj. provozní proud a z něj vyplývající ztrátové teplo.

Výhody LED

 • delší životnost v porovnání s jinými světelnými zdroji
 • energeticky úsporné zdroje světla
 • neobsahují rtuť
 • nevyzařují infračervené ani UV záření
 • otřesu vzdorné
 • kompaktní rozměry
 • možnost barevných scén a řízení
 • různé odstíny bílé
 • provoz na malé bezpečné napětí
 • vhodné pro chladírenské provozy
 • nezatěžují okolí tepelnými ztrátami

LED moduly

Jsou určené k přestavbě vestavných svítidel na dlouhoživotnostní úsporné LED zdroje.
V některých případech je možné halogenové žárovky na síťové napětí nahradit LED-modulem 3x 1W nebo 3x 3W namísto původních GU10 halogenových žárovek.
 
LED-modul je určen pro osazení do původního svítidla, patici GU10 je možné vyřadit. LED-modul se připojí ke svému napáječi 230V AC.
LED-moduly jsou k dispozici jako samostatné komponenty nebo v sadách jako Relamping Kity vč. napáječe.

Přehled produktů v e-shopu

SILVER LINE: řada profesionálních LED svítidel

48 stran plných informací o světelné řadě s názvem SILVER LINE: nejmodernější LED technologie, optimalizované rozměry svítidel, jednoduchá instalace, nízká spotřeba elektrické energie = nízké provozní náklady, vysoký výkon, vysoký poměr cena/výkon. Svítidla řady SILVER LINE jsou nejlepší náhradou současného konvenčního osvětlení, vhodná jsou např. pro administrativní budovy, průmyslové haly, školy atd.

Prolistovat online

Stáhnout v PDF

LED, světelné zdroje a příslušenství

Nechte se inspirovat působivými efekty LED osvětlení Schrack Technik!