Schrack Technik spol. s r.o.

CION nabíjecí stanice

Nabíjecí stanice výrobní řady i-CHARGE CION, které byly vyvinuty firmou Schrack Technik, jsou průkopníky mobility, která chrání klima. Tyto stanice nabízí správná řešení pro všechna dostupná elektrická vozidla (automobily, motocykly, skútry a jízdní kola) a stanoviště:

  • Veřejné budovy např. podzemní garáže, nákupní centra a letiště
  • Venkovní plochy např. čerpací stanice, odpočívadla a zákaznická parkovací místa
  • Soukromé aplikace v garáži, přístřešku pro auto nebo na vlastním parkovišti
  • Zařízení pro volný čas např. hotely, bazény, golfová hřiště nebo tenisové kurty

Při vývoji nabíjecí stanice i-CHARGE CION byl splněn požadavek na snadné používání. Jednoduchá obsluha v kombinaci s inteligentní logikou nabíjení umožňuje bezproblémové, rychlé a bezpečné nabíjení.

V letošním roce 2021 je k dispozici přibližně přes 500 veřejných nabíjecích stanic pro elektrická vozidla a nabíjecí síť se neustále rozšiřuje. 

S novými nabíjecími stanicemi pro elektromobily výrobní řady i-CHARGE investujete do budoucnosti a zajistíte si nejlepší a bezpečné nabíjení, které bude chránit baterie Vašeho elektromobilu.

PŘÍKLAD PŘEDJIŠTĚNÍ

Dle ČSN 33 2000-7.722 ed. 2 musí být každé nabíjecí místo chráněno vlastním RCD typu B, nebo minimálně typu A, pokud stanice obsahuje vhodné zařízení, které zajišťuje odpojení napájení v případě DC únikového proudu nad 6 mA.

Nabíjecí stanice musí mít podle provedení náležité předjištění. Kvalifikovaný elektrikář provádějící instalaci je povinen zajistit, aby bezpečnostní zpracování splňovalo platné technické požadavky na připojení k veřejným napájecím sítím s provozním napětím do 1000 V a odpovídalo místním podmínkám.

Dále mohou být použity přepěťové ochrany. Doporučujeme použití kombinovaného svodiče třídy I + II (typ 1+2 (B+C))

Pokud nabíjecí proud nepřekročí 16A, trojfázové nabíjecí stanice mohou být připojeny a provozovány také jednofázově. U všech výrobků i-CHARGE lze nabíjecí proud nastavit přes přepínače DIP na řídící jednotce nabíjení.