Schrack Technik spol. s r.o.
  • Polovodičové motorové startéry MOTUS® ContactronControl

Více výkonu než ostatní

Malé pohony a motory s maximálním výkonem do 4 kW se v ovládacích a řídících technologiích používají nejčastěji.

Při jejich aplikaci se často používají oba směry otáčení (vlevo / vpravo), a zároveň musí být pohony v případě poruchy chráněné. Mimo toho musí být zabezpečeno, aby v nouzových případech mohly být spolehlivě odpojené od sítě.

MOTUS®ContactronControl je přístroj, který v sobě ukrývá všechny tyto vlastnosti a je to inovativní produkt s možností montáže na sběrnicové systémy nebo na lištu DIN.

Připojitelnost

Sběrnicový systém 60 mm (kompaktní)

MOTUS®ContactronControl s adaptérem CrossLink® pro sběrnicové systémy, vysoký 160 mm, pro sběrnice 12 x 5 mm a 12 x 10 mm.

Sběrnicový systém 60 mm (klasický)

MOTUS®ContactronControl s adaptérem CrossLink® pro sběrnicové systémy, vysoký 200 mm, pro sběrnice 12 x 5 mm až 30 x 10 mm, pro dvojitý a trojitý T-profil.

Díky sběrnicovému systému může být MOTUS®ContactronControl bezproblémově nasazený v aplikacích spolu s většími spínacími přístroji.

Napájení je zabezpečené přímo ze sběrnice.

Adaptér s technologií CrossLink® s ochranou proti dotyku i po demontáži základního přístroje.

Na lištu DIN

MOTUS®ContactronControl s adaptérem CrossLink® na lištu DIN podle ČSN EN 60715. Připojení na síť pomocí vodičů s průřezem 6 mm2 do svorek adaptéru. Stykače se mohou montovat vedle sebe. Napájení pomocí připojovacích kabelových konektorů až pro 4 přístroje.

Výhody

MOTUS®ContactronControl je inovativní přístroj, který má díky hybridní spínací technice a šetrnému spínání zvlášť dlouhou životnost. Při spínání spíná zabudovaný polovodičový stykač bez rizika opálení kontaktů.

Trvalý proud následně přebírá mechanický kontakt. Díky tomuto zdvojení je zatížení kontaktů  nízké, což umožnilo výrazně zredukovat rozměry stykačů. Kombinací integrované ochrany proti přetížení a zkratu v jednom přístroji byla dosažena i jednoduchost při zapojování.

Tyto vlastnosti předurčují polovodičové stykače MOTUS®ContactronControl do skupiny výjimečných produktů.

Úspora místa

Díky velmi úzké konstrukci (šířka 22,5mm) ušetříte stykači MOTUS®ContactronControl až 75% místa oproti běžným stykačům s podobnými vlastnostmi.

Životnost

Kombinace výkonových relé a polovodičových prvků v MOTUS®ContactronControl s 10-násobně delší životností než mají běžné stykače.

Úspora času

Díky podstatně jednodušší montáži a zapojení ušetříte při montáži MOTUS®ContactronControl až 75% času oproti běžným stykačům kombinovaných s dalšími přístroji.

Aplikace

Startéry MOTUS®ContactronControl i pro technologii CrossLink®. Přístroj je dodávaný s adaptérem pro kompaktní sběrnicový systém 60mm, klasický sběrnicový systém 60mm nebo na lištu DIN. Ve všech případech zůstávají svorky adaptérů při odmontovaném stykači zabezpečené proti dotyku.

MOTUS® pro aplikace UL!

Splňuje požadavky severoamerických předpisů.

Je flexibilní!

Nabízíme ho ve třech provedeních od 0,75 do 9 A. V tomto rozsahu mohou být plynule nastavitelné na potřebnou úroveň.

Je bezpečný!

Při přetížení nebo zkratu zabudovaná elektronika spolehlivě vypne. V kritických případech mohou zareagovat i zabudované pojistky, které se dají velmi jednoduše vyměnit.

Otáčení vpravo/vlevo!

Ovládání pomocí jednoduchého signálu 24 V DC. Funkce reverzace.

Nouzové zastavení a ochrana motorů!

Vhodné pro aplikace se zvýšenou bezpečností a ochrana s komfortním jištěním elektronickým tepelným relé s dálkovým resetem.

Přehled produktů v e-shopu

Sběrnicové systémy - Motus